Polská měna na CZK: Spočítejte si výhodný kurz

Polska Mena Na Czk

Polská měna a Česká koruna

Polský zlotý a česká koruna jsou dvě středoevropské měny s bohatou historií. Zatímco Polsko si i přes členství v Evropské unii ponechalo vlastní měnu, Česká republika je součástí eurozóny a používá euro. Pro Čechy cestující do Polska je proto užitečné seznámit se s aktuálním kurzem zlotého a možnostmi směny. Směnárny a banky obvykle nabízejí horší kurzy než specializované směnárny. Při platbě kartou se obvykle uplatňuje kurz vaší banky. Je dobré si před cestou zkontrolovat poplatky za platby a výběry v zahraničí.

Aktuální kurz PLN k CZK

Porovnání směnných kurzů polského zlotého (PLN) a české koruny (CZK) Poskytovatel Kurz (PLN/CZK) Česká spořitelna 5,80 Komerční banka 5,75

Výměna polských zlotých

Plánujete výlet do Polska a potřebujete vyměnit koruny za zloté? Možností máte hned několik. Klasikou jsou směnárny, které najdete ve větších městech i na turisticky oblíbených místech. Nezapomeňte ale porovnat kurzy, některé směnárny si účtují vysoké poplatky. Výhodnější kurz často nabízí banky, ale počítejte s delší čekací dobou.

Stále oblíbenější je platba kartou, kterou akceptuje čím dál více obchodníků. Pokud se rozhodnete pro výběr z bankomatu, ověřte si poplatky vaší banky za výběr v zahraničí.

Online směnárny a banky

V dnešní digitální době existuje spousta možností, jak směnit měnu. Online směnárny a banky se staly populární volbou pro svou jednoduchost a často i výhodnější kurzy. Online směnárny obvykle nabízejí nižší poplatky než banky a umožňují směnu široké škály měn. Na druhou stranu, banky jsou obecně považovány za důvěryhodnější a bezpečnější, jelikož podléhají přísnější regulaci. Před výběrem online směnárny je důležité prověřit si její reputaci a recenze od ostatních uživatelů. Stejně tak je důležité porovnat kurzy a poplatky u více poskytovatelů, abyste našli tu nejvýhodnější možnost. Ať už se rozhodnete pro online směnárnu nebo banku, nezapomeňte na bezpečnost a důkladně si prostudujte podmínky směny.

Poplatky a provize

U nás se nemusíte bát žádných skrytých poplatků. Za vedení účtu, platby kartou v obchodech i na internetu u nás nic neplatíte. Výběry z bankomatů v České republice i v zahraničí jsou také zdarma.

polska mena na czk

Samozřejmě existuje pár výjimek, jako jsou nadstandardní služby. Kompletní ceník s podrobným rozpisem všech poplatků a provizí najdete na našich webových stránkách. Věříme v transparentnost a férový přístup, proto se snažíme mít co nejjednodušší a nejvýhodnější podmínky pro všechny naše klienty.

Tipy pro výhodný převod

Při převodu peněz do zahraničí se vyplatí sledovat aktuální kurzy měn. Banky a směnárny si často účtují poplatky za převod, které se mohou lišit. Nebojte se porovnat nabídky od více poskytovatelů a vybrat si tu nejvýhodnější. Pokud převádíte větší obnos, zvažte využití služeb specializovaných společností, které se na mezinárodní platby zaměřují. Ušetřit můžete i na poplatcích za konverzi měny. Některé banky a platební karty nabízejí výhodnější kurzy než jiné. Před cestou do zahraničí si ověřte, zda vaše banka nenabízí výhodné podmínky pro platby a výběry z bankomatů v zahraničí.

Historický vývoj kurzu

Vývoj kurzu koruny je ovlivňován řadou faktorů, ať už se jedná o dění v české ekonomice, nebo o globální ekonomické trendy. V minulosti prošla koruna několika významnými etapami. Po svém zavedení v roce 1993 byla navázána na koš měn, ale později přešla k volnému pohyblivému kurzu.

Během finanční krize v roce 2008 koruna oslabila, ale Česká národní banka zasáhla a intervenovala proti přílišnému oslabení. V roce 2013 pak zavedla kurzový závazek, který držel kurz koruny poblíž 27 CZK/EUR. Tento kurzový závazek byl zrušen v roce 2017.

Aktuálně se kurz koruny pohybuje volně a reaguje na ekonomické výsledky Česka i na globální ekonomické a politické události.

Vliv ekonomiky na kurz

Silná ekonomika obvykle znamená silnější měnu. Naopak, slabá ekonomika s nízkou mírou investic a vysokou nezaměstnaností obvykle vede k oslabení měny.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor:

Tagy: polska mena na czk | převod polské měny na české koruny