Databáze novinek

Cukrářská pouť v neděli 14.4.2013 od 10 do 17 hod
zpět na seznam

Máte rádi sladké a Kačinu? Vypravte se na pouť.

 
Zvědaví pštrosi na zámeckém nádvoří, kapela hrající "na vysoké noze", výstřely ze starých palných zbraní, soutěžení, pohádka a hlavně  sladkosti. Lákadlo, za kterým se každoročně vypravují na Cukrářskou pouť stovky lidí. Zámek Kačina se jim otevře v neděli 14. dubna v 10 hodin. Program potrvá do 17. hodiny.
"Akce je zaměřená na pobavení velkých i malých návštěvníků. Na nádvoří zámku vás přivítají zvědaví pštrosi, k poslechu zahraje kapela na chůdách, Znalci střelného prachu budou vyprávět o starých palných zbraních s ukázkami střelby. Na zábavné atrakci Provazový žebřík si budou moci děti i dospělí zkusit svou zručnost," nechala nahlédnout do programu slavnosti jedna z pořadatelů Daniela Mertlová. Příchozím se otevře také zámecká knihovna, kde mohou v poznávací soutěži podobné televiznímu Kufru hádat, k jakému účelu sloužily vybrané předměty z depozitářů. "Samozřejmostí jsou prohlídky zámku s novými prohlídkovými trasami a jeho zázemí, ve kterém uvidíte cukrářské ukázky pekárny Beneš, která zároveň upeče chlebové podplamenice v zámecké peci. Pro děti budou připraveny loutkové pohádky O Červené Karkulce a Zlatovláska, dále nebude chybět historický kolotoč, svezení na koních, malování na dětský obličej a další program," doplňuje Mertlová.
Kromě sladkostí mohou návštěvníci ochutnat zvěřinový guláš, zvěřinové ragú, speciality z udírny a na rožni. Otevře se také tržiště s rozmanitým zbožím, a s dobrotami, kde budou zákusky, koblížky, koláčky, sýry, cukrová vata, trdelník, med a výrobky z něj, marmelády, sušené ovoce, oříšky.
Vstupenka je za 90 korun, snížené vstupné činí 50 korun. Děti do 3 let a držitelé průkazky ZTP smějí vstoupit zdarma.
 
Novinky
Advent na zámku 3.12. 2017.

 Advent je za dveřmi a pro návštěvníky Muzea českého venkova na zámku Kačina se 3.12. od 10:00 do 16:00 hod. připravuje bohatý sváteční prog...

Vánoční koncert na Kačině sopranistky Jany Štěrbové.

Jste srdečně zváni dne 15.12. od 19:30 hod. na unikátní koncert operní pěvkyně Jany Štěrbové za doprovodu klavíristky Táni Vaněčkové v překr...

Závěrem :-)

Několik krásných momentů z Kačiny.

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz